Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü

Ulaşım - Erişim

   Konya coğrafi konumu ve düz bir araziye sahip olması nedeniyle ulaşım da hızlı ve rahattır. Şehrin her noktasına günün her saatinde ulaşım sağlayan dolmuş (minibüs), otobüs ve tramvay seferleri ve bu seferlerden ekonomik olarak yararlanmayı sağlayan abonman sistemi vardır. Bunların yanı sıra Binbin ve taksi de tercih edebilirsiniz. 
   Uluslararası öğrencilerimiz, öğrenci ve ikametgah belgeleri ile Konya Büyükşehir Belediyesi Elkart Şube Müdürlüğü'ne giderek bu belgeleri öğrenci kartına tanımlatarak toplu taşıma araçlarına ücretsiz bir şekilde binme hakkına sahip olmaktadırlar. 
   Otobüs, dolmuş (minibüs) ya da tramvay ile Kültürpark durağında inerek Zindankale katlı otoparkı altında yer alan Konya Büyükşehir Belediyesi Elkart Şube Müdürlüğü'ne ulaşabilirsiniz. 
   Otobüs seferlerinin saat ve kalkış yerleri hakkında daha detaylı bilgi için; https://atus.konya.bel.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 
   Dolmuş (minibüs) seferleri ile ilgili daha detaylı bilgi için; http://www.konminser.org/hat-guzergahlarimiz adresini ziyaret edebilirsiniz.