Tanıtım Klavuzuna Ulaşmak İçin Tıklayınız     

 180 Günlük Eylem Planımız

 

2018 Yılı Faaliyet Raporu

 

Tarihsel Gelişim:

Necmettin Erbakan Üniversitesi Seydişehir Meslek Yüksekokulu 1989-1990 eğitim-öğretim yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı Maden Programı (30 öğrenci) ile eğitim öğretime başlamıştır.
Elektrik ve Enerji (1990), Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri (1994), Bilgisayar Teknolojileri (1999), Makine ve Metal Teknolojileri (2002),Tasarım (2005), Yönetim ve Organizasyonu(2005), Elektronik ve Otomasyon (2012) bölümleriyle eğitim-öğretime devam etmektedir.

Misyonumuz:

İleri düzeyde mesleki yeterliliğe sahip,  teknolojik gelişmeleri takip edebilen,  bilimsel yöntemleri uygulayıp yaratıcı faaliyetler gösterebilen,  ülkemizin gelişmesine katkıda bulunabilen, etik değerlere saygılı uygulayıcı ve lider bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz:

Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanların yetiştirilmesini sağlayan,  artan öğrenci taleplerini karşılama ve eğitim-öğretim kalitesini en üst seviyede tutabilen,  bölgemizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm üretmede önderlik eden,  paydaşlarıyla işbirliği içinde olan, disiplinler arası çalışmaya önem veren, toplam kalite yönetimi ilkelerini benimsemiş,  sürekli gelişen ve geliştiren bir meslek yüksekokulu olmaktır.

Eğitim Öğretim:

Yüksekokulumuzda eğitim öğretim süresi 2 yıldır. Bir akademik yılda güz ve bahar olmak üzere 2 yarıyıl vardır. Ayrıca yaz döneminde öğrencilerimize 1 adet staj (30 iş günü) yaptırılmaktadır.

Yüksekokulumuzda dersler,  AKTS sisteminin öngördüğü öğrenme çıktılarına göre yapılmaktadır.

Yüksekokulumuzda Elektrik( normal ve ikinci öğretim),  Otomotiv Teknolojisi( normal ve ikinci öğretim),  Bilgisayar Programcılığı( normal ve ikinci öğretim),  Makine( normal ve ikinci öğretim),  Grafik Tasarımı ( normal ve ikinci öğretim),   İşletme Yönetimi ( normal öğretim) ve Mekatronik( normal öğretim) programları mevcuttur.

Seydişehir Meslek Yüksekokulu problemsiz,  kurumsallaşmış bir Yüksekokul olarak görülmekte olup,  okulumuz tam kapasite ile eğitim öğretime devam etmektedir. Özellikle,  öğrenci kontenjanımızın tamamına yakınının kayıt yaptırması,  yüksek başarı ortalaması ile mezun olunması ve öğrencilerimizin iş hayatında tercih edilmeleri,  Yüksekokulumuzda temel amacın gerçekleştiği ümidini güçlendirmektedir. Artan talep doğrultusunda gerekli fiziki alt yapının geliştirilmesi zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cengiz Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eti Alüminyum A.Ş. Seydişehir'e yaptığı ekonomik katkılarının yanında,  okulumuz öğrencileri için de uygulama ve iş sahası olmuştur.  Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu stajlarını bu tesislerde yapmaktadırlar. Bununla birlikte Alüminyum yan sanayi olarak Seydişehir'de oluşmuş güneş enerjisi kolektörü,  kalorifer petek üretim atölyeleri gibi işletmelerde de öğrencilerimiz hem staj hem de iş imkânı bulabilmektedirler.

Yüksekokulumuz sosyal ve kültürel faaliyetlere de gereken önemi vermektedir.

Seydişehir Meslek Yüksekokulunda öğrenci sayıları 1989 yılından bu yana artarak devam etmiştir.

 

Akademik Kadro:

Yüksekokulumuzda görev yapan, 2 Öğr. Gör. Dr., 27 Öğretim Görevlisi,  olmak üzere toplam 29 öğretim elemanımız mevcuttur. Yüksekokulumuzda 11 idari personel görev yapmaktadır.

Fiziki Yapı:

Yüksekokul binamızda; 4 adet Bilgisayar Laboratuvarı, 1 adet Elektrik Laboratuvarı, 1 adet Mekatronik Laboratuvarı, 1 adet Makine Laboratuvarı, 1 adet Otomotiv Laboratuvarı, 2 adet Grafik Tasarım Atölyesi,1 adet Fotoğrafçılık Stüdyosu, 1 adet Teknik Resim Çizim Sınıfı, 1 adet Konferans Salonu ve 1 adet Kantin mevcuttur.

 Yerleşkemizde; Yüksekokul binası, İçerisinde 10 adet kamelya bulunan havuzlu park, sentetik çim saha, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne ait 250 seyirci kapasiteli kapalı spor salonu mevcuttur.