Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi

Dr. Hacı Ahmet KELEŞOĞLU

 

Hayırsever Merhum Dr. Hacı Ahmet Keleşoğlu

1924 yılında Ermenek’te dünyaya gelmiştir. Tüccar Hacı Mustafa İncikoğlu’nun altı çocuğundan 5.sidir. Varlıklı bir aileye mensuptur. Babası ondaki ticari yeteneği görerek, küçük yaşta ticarete girmesini teşvik etmiştir.

Daha sonraları ise Ahmet Bey; Eczacı olan kayınbiraderi Nevzat Karpuzcu ile birlikte 10 Ekim 1958 yılında Konya’da Selçuk Ecza Deposunu kurmuşlardır.

Bugün Selçuk Ecza Holding 114 şubesi, 5.000’e yakın çalışanı ve 2.000’in üzerindeki araç filosu ile her gün eczanelere dağıtım yapmaktadır. Selçuk Ecza, Türkiye’nin her köşesinde hizmet veren “Ulusal Bir Ecza Deposu” niteliğindedir.

Ermenekli hayırsever işadamı Hacı Ahmet Keleşoğlu; ülke genelinde, özellikle eğitim alanında yardım faaliyetlerinde bulunmuştur.

Ahmet Keleşoğlu Beyefendi, eğitim, sağlık, kültür alanlarında hizmet verecek olan Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfını 17 Şubat 2009’da kurmuştur. Bugün Vakıf, Sonay Beyin başkanlığında hayır hasenatına devam etmektedir. 1500 öğrenciye burs vermektedir.

Ahmet Keleşoğlu, 91 yaşında 14 Ocak 2015’te İstanbul’da vefat etmiş ve Konya Musalla Mezarlığında medfundur. Doğup büyüdüğü yere vefasını göstermektedir.

Merhum Hacı Ahmet Keleşoğlu’nun mekanı Cennet olsun. Cenâb-ı Hak taksiratlarını affetsin.

 

Hacı Ahmet Keleşoğlu’nun vefatından sonra; Selçuk Ecza Grubu Yönetim Kurulu ile Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sonay Gürgen Beyefendiye gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.