Fen Fakültesi

Tarihçe

 

Fen Fakültesi 14.07.2010 tarihinde kurulmuştur. Bünyesindeki toplam 4 bölüm (Biyoteknoloji, İstatistik, Matematik-Bilgisayar ile Moleküler Biyoloji ve Genetik) ile sağlık, tarım, ilaç, eğitim vb. sektörlerde istihdam edilmek üzere mezunlar vererek akademik yaşamını sürdürmektedir.

Fakültemizin amacı, kadim medeniyetlerin sunduğu evrensel değerler ışığında bilim ve teknolojiden yararlanarak, çağdaş eğitim ve öğretim metotlarını uygulayıp geniş bir bilimsel alanı tarayan, belli konularda derinleşebilen, araştırmacı ruhuyla bilgileri güncelleyebilen, bağımsız araştırma yapma ve yeteneklerini sürekli geliştiren, kendine güvenen, yüksek kültürlü ve üstün nitelikli bireyler yetiştirmektir.

Üniversite-Sanayi İşbirliğinde teori planında kalan ortak çalışmayı kendisine misyon edinmiş olup Ülkemizin 2023 hedefinde Üniversitelerin başrol oynaması gerektiği bilinci ile hareket etmeyi benimsemiş ve Ülkemizin sürdürülebilir gelişimine nitelikli iş gücü ile katkıda bulunmak

Fakültemizin öncelikli hedefidir.

Fakültemiz bünyesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Biyoteknoloji Bölümlerinde  Yandal ve Anadal uygulamaları mevcuttur.