“Yunus Emre’den” Resim Yarışması Başvuruları Başladı

23.06.2021

Üniversitemiz ve Meram Belediyesi iş birliği ile düzenlenen “Yunus Emre’den” resim yarışmasına başvurular başladı.

Yarışma hakkında bilgi veren Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melek Gökay, “Cumhurbaşkanlığının Resmi Gazete’de yayınlanan 2021/1 Genelgesi’nde, Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700. Yılı hasebiyle 2021 yılının, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındığı belirtilmişti. Yine aynı genelgede, Yunus Emre’nin çağının çok ötesinde bir şair ve evrensel bir değer olduğuna da vurgu yapıldı. Bu gelişmelerin ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Meram Belediyesi iş birliğiyle, Yunus Emre’nin hem dünya beşeriyetine ortak bir değer olarak takdim edilmesi hem de ülkemize bir kez daha hatırlatılması maksadıyla 2021 yılının “Bizim Yunus” olarak anılması kararı üzerine sanatçı olma yolunda ilerleyen üniversitelerimizde eğitim gören genç kuşaklar tarafından Yunus Emre’nin evrensel fikirlerinin resim diliyle yorumlanmasıyla kalıcı eserler ortaya koymak amacıyla resim yarışması düzenlenmesi kararlaştırıldı.” dedi.

Prof. Dr. Gökay, yarışmanın, ülkemizdeki önlisans, lisans ve lisansüstü eğitim alan öğrencilere açık olduğunu belirterek öğrencileri yarışmaya katılmaya davet etti.

Yarışmada, birincilik ödülünün 5 bin TL, ikincilik ödülünün 4 bin TL, üçüncülük ödülünün 3 bin TL, 3 adet mansiyon ödülünün 2 bin TL ve 3 adet başarı ödülünün bin 500 TL olduğu açıklandı.

Eser son teslim tarihinin 5 Kasım 2021 olarak belirlendiği yarışmanın sonuçları 12 Kasım 2021’de duyurulacak.

Yarışma hakkında detaylı bilgi için ‘www.erbakan.edu.tr/etkinlik/2764/yunus-emreden-resim-yarismasi’ adresi ziyaret edilebilir.

Haber: Mehmet Tugay Aldemir
NEÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü
Paylaş