Üniversitemizde 15 Temmuz Paneli Gerçekleştirildi

16.07.2019

Üniversitemiz Köyceğiz Kampüsü Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda 15 Temmuz Paneli gerçekleştirildi.

Program, İstiklal Marşı ile başlayarak Kuran’ı Kerim tilavetiyle devam etti. Daha sonra açılış konuşmasını yapmak üzere Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu kürsüye geldi. Konuşmasına şehitleri ve gazileri anarak başlayan Rektör Zorlu, 15 Temmuz Şehitlerinin anılacağı bu programa katılan herkese teşekkür etti. Yeri geldiğinde rahatlıkla kadeh kaldırabilen, tesettürü füruat olarak gören, namazdan ve oruçtan vazgeçen bir din anlayışının asla kabul edilemeyeceğini kaydeden Zorlu; “Bu millet şehadet şerbeti içmek için sokaklara çıktı. Bizim farkımız şehadet arzusuna iştirak. İşte bizim milletimizi millet yapan bu duygu olsa gerek” dedi.

Bu terör örgütünün şiddetli tahribatlara yol açtığını, toplumda ciddi bir güven sorunu ortaya çıkardığını belirten Rektör Zorlu, bir daha böyle darbe teşebbüslerinin olmamasını temenni ederek konuşmasını tamamladı.

25. ve 26. dönem AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun 15 Temmuz’da Türkiye’nin en karanlık geceyi yaşadığını belirterek ihanetin hiçbir şekilde ölçüsü olmadığını o gece anladığını kaydetti. Milletin kürsüsünü hainlere emanet etmemek için o gece TBMM’ye gittiklerini söyleyen Karaburun; “Dünyanın en güzel milletiyiz. Acılarımızı dindirmek için de sevinçlerimizi çoğaltmak için de bir arada olabiliyoruz. 15 Temmuz gecesi de birlikteydik. O gece bu FETÖ ile halkımızla birlikte mücadele ettik hamdolsun. Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuz gibi bir gece yaşatmasın” dedi.

Konuşmaların ardından Panele geçildi. Başkanlığını Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Arabacı’nın yaptığı oturumda, Prof. Dr. Kemal Özcan “15 Temmuz Başarılı Olsaydı?”, Doç. Dr. Fatih Berk “Tarihte Paralel Bir Din; Pavlus-Hristiyanlık-FETÖ ile Olan Benzerlikleri”, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Akkuş “İnancı Kullanma Tarzları Yönünden Batınilik ve FETÖ”, Öğr. Gör. Halil İbrahim Çelik ise “FETÖ-ABD Misyoner Okulları İlişkisi” konularında sunumlarını yaptılar.

Panelistlerin sunumlarını tamamlamalarının ardından program sona erdi.

Paylaş