Üniversitemiz, Uluslararası Anlaşmalara Bir Yenisini Daha Ekledi

20.09.2023
Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü

Üniversitemiz ile University of Eastern Piedmont (Doğu Piyemonte Üniversitesi) arasında konsorsiyum dahilinde ortak uluslararası yüksek lisans programı açmak başta olmak üzere, Erasmus öğrenci değişimi konularında iş birliği anlaşması yapıldı ve niyet mektubu imzalandı.

Üniversitemiz tarafından sürdürülen uluslararasılaşma faaliyetleri çerçevesinde İtalya'nın Vercelli şehrinde yer alan University of Eastern Piedmont’a ziyaret gerçekleştirildi.Konsorsiyum dahilinde ortak uluslararası yüksek lisans programı açmak başta olmak üzere, Erasmus öğrenci değişimi konularında fikir alışverişlerinin gerçekleştirildiği ve iş birliği anlaşmasının imzalandığı ziyarete Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Kahraman ve Dış İlişkiler Koordinatör Yardımcımız Öğr. Gör. Muhammed Said Topal katıldı.
 
Ziyaret kapsamında düzenlenen toplantıda, Doğu Piyemonte Üniversitesinin sunumunun ardından Üniversitemizin 2023 tanıtım filmi ve sunumu gerçekleştirildi.
 
Üniversitemiz Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinin misafir öğretim üyesi olarak ders verdikleri Uluslararası Siyaset, Din ve Küresel Çalışmalar Ortak Yüksek Lisans Programı’nın konsorsiyum koordinatörlüğünü yürüten Doğu Piyemonte Üniversitesi Rektörü Gian Carlo Avanzi, NEÜ'nün tanıtım filmini özellikle başarılı bulduğunu ifade ederek, iki üniversitenin iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


 
Padova Üniversitesi de Ziyaret Edildi
Ziyaretler kapsamında Üniversitemiz heyeti tarafından konsorsiyum ortağı olan Padova Üniversitesi program yetkilileri ile de bir dizi görüşme gerçekleştirildi.
 
Ortak Yüksek Lisans programının 2022-2023 kapanış derslerinin akabinde diploma törenine katılım sağlayan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Kahraman, ortak yüksek lisans programının Akademik Direktörü Prof. Dr. Stefano Allievi’ye Üniversitemizin programa katılımına sunduğu destekten ötürü teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

Paylaş