KONÜDAM’da Başarılı Kursiyerlere “Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası” Verildi

20.06.2023
Deneysel Tıp UAM (KONÜDAM)

Üniversitemiz KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinin 21’incisini gerçekleştirdiği Deney Hayvanları Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı’na, Üniversitemiz, Selçuk Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesinden; tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi, veteriner fakültesi,  biyoloji, biyoteknoloji, moleküler biyoloji ve genetik bölümlerinden katılım sağlayan 34 kursiyere hibrit şekilde teorik ve uygulama içeren deney hayvanları eğitimi verildi.

KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleştirilen törende Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı’nı başarıyla tamamlayan doçent, doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi, doktora ve yüksek lisans öğrencisi unvanlarına sahip 34 kursiyere belgeleri takdim edildi.Konya, Afyon, İstanbul, Rize, Ankara ve Kayseri’den kurslara katılan kursiyerlere sertifikalarını; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Feyzioğlu, KONÜDAM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Yılmaz ve KONÜDAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Bilsev İnce verdi.

“Deneysel Araştırmalar Konusunda Araştırmacılara Ciddi Destekler Veriyoruz”
Programda konuşan KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Yılmaz, eğitimlerin kursiyerler açısından çok verimli geçtiğini, hayvan deneyleri modelleri açıdan kursiyerlerin çok önemli bir eğitim aldığını ifade etti. KONÜDAM olarak sadece kurslarla değil deneysel araştırmalar konusunda da araştırmacılara ciddi destekler sağladıklarını vurgulayan Prof. Dr. Yılmaz, Türkiye’de in-vivo çalışmalar konusunda bilinir bir merkez olma gayreti içinde olduklarını kaydetti.


 
Paylaş