Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması’nda Üniversitemiz Zirvede Yer Aldı

27.02.2024
Hukuk Fakültesi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğrencileri, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) tarafından düzenlenen Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması’nın arabuluculuk aşamasında birinciliği elde etti.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması’nın arabuluculuk aşaması, Kadir Has Üniversitesinde gerçekleşti. Yarışmanın arabuluculuk aşamasında birinciliğe Üniversitemizin takımı yerleşirken Bahçeşehir Üniversitesi takımı ikinci, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi takımı ise üçüncü oldu.Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğrencileri; Efe Çalışkan, Kübra Yıldırım, Mustafa Rami Gökçek, Feyzanur Özdemir, Hasan Böget, Berkay Sözbilir’den oluşan takımın koçluğunu Üniversitemiz Hukuk Fakültesi mezunu ve Özel Hukuk tezli yüksek lisans programı öğrencisi Av. Mehmet Can Dalardıç yaptı.

Konu hakkında düşüncelerini dile getiren takım koçu Dalardıç, Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması’nın her yıl belirlenen farklı özel hukuk uyuşmazlığının arabuluculuk-tahkim yoluyla çözümlendiği, Türkiye’nin en prestijli farazi duruşma yarışmalarından olduğunu belirterek, “Geleceğin Tahkim Avukatı Yarışması arabuluculuk aşamasına takım halinde 4 aylık bir hazırlık sürecini tamamlayarak katıldık ve köklü hukuk fakültelerinin takımları önünde birinci olduk. Başta takım kaptanı Efe Çalışkan olmak üzere tüm takım üyelerimizi kutluyorum. Eminim takımımız aynı özveri ile yarışmanın ikinci aşaması olan tahkim yargılamasında da başarısını sürdürecektir. Bu süreçte her konuda bizlere destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu, Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Nuran Koyuncu ve hocalarımıza takımım adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Paylaş