FACULTÉ DES SCIENCES APPLIQUÉES
16.02.2024

2023-2024 Güz Dönemi Tek Ders Sınav Başvuruları

Üniversitemiz Ön lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin 12'nci maddesinin 1'inci fıkrasının (ç) bendi gereği, mezuniyeti için tek dersi kalan öğrencilere yapılmakta olan sınav tek ders olarak uygulanacaktır. Mezuniyetleri için staj veya mesleki uygulama dışında tek dersi kalan öğrenciler, dilekçe ile başvurmaları halinde bütünleme sınavını takip eden bir ay içinde akademik birimlerce açılacak tek ders sınavına girerler. Tek ders sınavına dersi hiç almamış olan ve devamsızlıktan kalan öğrenciler giremez. Bu sınavlarda alınan not, ara sınav şartı aranmadan en az CC ise öğrenci başarılı sayılır.
Buna göre mezuniyetleri için tek dersi kalan öğrencilerimizin 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılı tek ders sınavı aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

İlgili öğrencilerimiz dilekçelerini imzalı bir şekilde elden veya [email protected] e-mail adresine tarayıcıdan tarayıp göndermeleri gerekmektedir. İmzalı olmayan dilekçeler işleme alınmayacaktır. Başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Tek Ders Sınav Başvuru Dilekçesi İçin Tıklayınız.


Sınav programı ve öğrenci listesi web sayfalarında ilan edilecektir.

Son Başvuru Tarihi      : 21 Şubat 2024
Tek Ders Sınav Tarihi  : 23 Şubat 2024