NEÜ Yayınları Dijital Platformlarda ve Veri Tabanlarında Yerini Aldı

27.04.2022
 

Uluslararası yayınevi olan 'NEÜ Yayınları' dijital platformlarda yerini alarak Türkiye’de üniversite yayıncılığına yeni bir soluk getirdi.

Türkiye’de ilk defa EBSCO ile anlaşma yapan NEÜ Yayınları, envanterinde yer alan yayınların, dünya genelinde en çok tercih edilen e-kitapların yer aldığı EBSCO Collection Manager’da (ECM) taranmasını sağladı.

Informascope firmasıyla (Info Basın Yayın) yapılan anlaşmayla, NEÜ Yayınları’na ait seçkin kitaplar, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayan, akademik yayınları dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmayı amaçlayan e-kitap platformu “Turcademy” veri tabanında yer almaya başladı.

NEÜ Yayınları ayrıca, ‘Sayısal Kitap’ ve ‘Süreli Kitap’ platformlarında kitaplarını, elektronik ortamda kiralama ve satış modelleriyle okuyucuyla buluşturdu.

Yapılan anlaşma ve iş birlikleri kapsamında Türkiye’de ilk kez bir üniversite yayınevi, dijital platformlarda ve veri tabanlarında yer aldı. Böylelikle NEÜ Yayınları, Türkiye’de yürütülen bilimsel yayıncılık faaliyetlerine ve üniversite yayınlarına öncülük etmeye devam ediyor.

Paylaş
HABERLER