Quality and Accreditation Coordinatorship
17.11.2023

N.K. Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne “Rubrik Eğitimi ve Kurumsal Bilgi Yönetim Sistemi Eğitimi” Verildi

Üniversitemizde kalite bilincinin artırılması ve kalite kültürünün yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, kalite süreçlerine ilişkin bilgilendirme yapılması amacıyla düzenlenen eğitim gerçekleştirildi. 
Kalite ve Akreditasyon Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen "Rubrik Eğitimi ve Kurumsal Bilgi Yönetim Sistemi Eğitimi” Nezehat Keleşoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesinde iki ayrı oturum halinde  yapıldı. 

Toplantıda ilk olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır FEYZİOĞLU açılış konuşması gerçekleştirdi. Daha sonra Kalite ve Akreditasyon Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet TÜRKAN, Rubrik eğitimi konusunda yapmış olduğu sunum ile “Kurum İç Değerlendirme Raporu”'nda olgunluk düzeylerinin ne anlama geldiği ve nasıl belirlendiğini anlattı. Örnek olay çalışmasıyla verilen sorulara katılımcıların aktif olarak cevap vermesi sağlanarak eğitim interaktif bir şekilde gerçekleştirildi. Bilgisayar Mühendisi Asuman GÜNERHAN'ın "Kurumsal Bilgi Yönetim Sistemi"nin kullanımı hakkında sunum ve örneklemeleri ile eğitim tamamlandı. 

Nezahat Keleşoğlu Sağlık Bilimleri Fakültesi yönetimi tarafından verilen teşekkür belgeleri ile toplantı sonlandırıldı.