Uygulamalı Bilimler Fakültesi
09.03.2023

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi (Final-Bütünleme-Tek Ders Sınavları) Sonunda Mezun Olan Öğrenci Diplomaları

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi (Final-Bütünleme-Tek  Ders Sınavları) Sonunda  Mezun Olan Öğrencilerimizin Diplomaları Hazırlanmıştır.

Fakültemizden mezun olan tüm öğrencilerimiz şahsen veya noter vekâleti ile diplomalarını alabilecekleri gibi, diplomalarının 
alıcı ödemeli olarak kargo ile gönderilmesini de talep edebileceklerdir.
Fakültemiz mezunlarının diplomalarını kargo (PTT kargo) ile talep edebilmeleri için aşağıda belirtilen işlem aşamalarını eksiksiz tamamlamaları gerekmektedir.
* Kitap borcu olan öğrencilerin almış oldukları kitapları Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına iade etmesi ve daha sonra talepte bulunması gerekmektedir.
Mezunlarımızın "Mezun Takip Sistemi" üzerinden (https://obs.erbakan.edu.tr/oibs/kariyer/) iletişim bilgilerini güncellemeleri daha sonra ise sol menüde bulunan “Diploma Talep Formu”nu imzaladıktan sonra [email protected] e-posta adresine belgelerin hazırlanabilmesi için (okunaklı bir şekilde belge niteliğinde) göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca öğrencimizin Öğrenci Kimlik Kartını ve Diploma Talep Formu (ıslak imzalı) ile birlikte düzenlemiş oldukları belgeleri posta veya kargo aracılığıyla Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir. Posta veya kargonun Fakültemize ulaştığı tarihten itibaren en geç 5 iş günü içerisinde öğrencilerin formda belirttikleri adreslerine kargo ile (karşıdan ödemeli şekilde) mezuniyete ilişkin belgeleri gönderilecektir.


Önemli Hususlar;
*Diploma ile birlikte Diploma Eki, Transkript ve varsa Onur/Yüksek Onur belgeleri de gönderilecek olup, söz konusu belgeler için ayrıca bir talep gönderilmesine gerek bulunmamaktadır,

*Mezuniyet işlemleri yapılmayan öğrenciler için diploma talep formu oluşturulmayacaktır,

*Diploma talebinde bulunan öğrencilere diploma gönderme süreci 5 iş günü içinde başlatıldığından konu hakkında bilgi almak için mesajla veya telefonla aramalarına gerek bulunmamaktadır.