SEDEP

SEDEP (Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi) Selçuklu ilçesinde öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yöneliktir. Öğrencilerin; sorumluluklarını taşıyabilecekleri, makul seçimler yapabilmelerine imkân sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Öğrencilerin gelişimsel düzeyleri çerçevesinde belirlenen sekiz (8) temel değer eksene alınmıştır. Proje ile, değerlerimizin kazanılmasını akademik başarı kadar önemli gören bir bilincin paylaşılıp benimsenmesine katkı sunulmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş eğitim öğretim süreçlerinde vurgulanmak/odaklanmak üzere, Selçuklu ilçesinde öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, belirlenen 8 (sekiz) değerimizi; derinlemesine tanımalarına, sevmelerine ve benimseyerek uygulamalarına, davranışlarına olumlu katkı sağlanmasına rehberlik edilmektedir. Değerler eğitimi çalışmalarına yardımcı olacak malzeme ve materyal desteği sunulmakta, ayın değeri ile ilgili uygulama ve etkinlikler organize edilmektedir.

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) ile öğrenci merkezli, öğretmen, veli ve tüm toplum, değerler konusunda bilgilendirilmekte, adalet, sorumluluk, hoşgörü ve nezaket için önemli mesajlar verilmesine katkı sağlanmaktadır.
Necmettin Erbakan Üniversitesi, projenin paydaş kurumlarından biri olarak gerekli desteği her zaman vermektedir. 

SEDEP hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.