Rektör Danışmanları

Prof. Dr. Orhan Demir

 
 

1957 Konya-Bozkır doğumlu ilk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlığını Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalından aldı. Aynı yıl aynı fakültede Yrd.Doç.Dr olarak göreve başladı. 1997 yılında Doçent, 2002 yılında Profesör unvanın aldı. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 84 eseri bulunmaktadır.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Başhekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Ve Hemşirelik Fakültesi Dekan Vekilliği yaptı. Meram Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanlık görevini devam ettirmektedir.
 

 
 


 


Öğr. Gör. Hasan Kazak

 
 

Hasan KAZAK; 1973 Konya doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Konya ilinde tamamlamıştır. 1994 yılında Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü’nden derece ile mezun olmuş, 15 yılı üst düzey yöneticilik olmak üzere özel sektörde 25 yıl görev yapmıştır.

Ağırlıkla hızlı tüketim ürün grupları ve perakende sektörü olmak üzere yoğun bir tempo ile geçen 25 yılın ardından tecrübelerini genç kuşaklara aktarmak amacıyla, 2018 yılında akademik hayata geçmiştir. KTO Karatay Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak akademik hayata adım atan, 2020 Haziran ayında da Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne geçen Kazak, bir yandan da tez aşamasındaki doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Akademik çalışmalarını Finans ve İslami Finans alanında yürüten Kazak; Finansal Yönetim, Mali Tablolar Analizi, Sermaye Piyasaları ve Kurumları, İslami Finansal Yönetim gibi alanlarda lisans ve ön lisans seviyesinde dersler vermektedir. Ayrıca yayınlanmış ve yayın aşamasında olan İslami finansal yönetim ve İslam ekonomisi alanında 3 (üç) kitabı ve onlarca uluslararası hakemli makale yayını ve sempozyum bildirisi bulunmaktadır. Necmettin Erbakan Üniversitesinde Rektör Danışmanı olarak görev yapmakta olan Kazak, İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.