Mustafa Emre Çınar

Karaman doğumlu M. Emre Çınar'ın babasının adı Hasan, annesinin adı Meryem'dir.

Çınar, ilk, orta ve İmam Hatip Lisesi öğrenimini Ereğli’de tamamlamıştır. İlahiyat Önlisans, Halkla İlişkiler ve İşletme Lisans eğitimlerini tamamlayan Çınar, Kurumsal Yönetim ve Liderlik alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. 

2003 yılında Sarıkamış İlçe Müftülüğüne bağlı Cami ve Kuran Kurslarında devlet memurluğuna başlayan ve 8 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan Çınar, 2011 yılı Genel Seçimlerinde 24. Yasama Dönemi Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Danışmanlığı görevinde bulunmuştur.

2015 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kahramankazan İlçe Spor Müdürü olarak atanan Çınar, ardından Bakanlık Tesisler Daire Başkanlığında Şube Müdürlüğü ve Bakanlık Özel Kalem Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Çınar, 2016 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezine Kurum Temsilcisi olarak atanmıştır.

Aralık 2018’de Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Rektör Özel Kalem Müdürlüğüne getirilen Çınar, evli ve iki çocuk babasıdır.