Genel Sekreter

Ecevit Öksüz
 1975 Sandıklı doğumlu olan Ecevit Öksüz, ilk ve orta öğrenimini Sandıklı’da, lise öğrenimini Konya İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. İşletme Lisans eğitiminin ardından Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını yapmıştır.

Kariyerine 1994 yılında İttifak Holding’in perakende sektöründeki şirketi Adese’de kasiyer olarak başlayan Ecevit Öksüz, 8 aylık kasiyerlik süresi sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Özel Kalem’i olarak görevlendirilmiştir. Aynı dönemde Kon TV’de program hazırlayıp sunan Öksüz, özel kalem olarak yürüttüğü görevinden, İttifak Holding’in ortaklık birimine, buradan da 1997 yılında Denizli İl Temsilciliği’ne atanmıştır. 2001 yılında tekrar holding Özel Kalem Müdürlüğüne dönen ve 2004 yılı itibari ile Halkla İlişkiler Birimi Yöneticiliğine atanan Öksüz, 2009 yılında grubun Kurumsal İletişim Koordinatörü, 2012 yılında da Kurumsal İletişim Direktörü olmuş, grup iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Temmuz 2019’da Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreterliğine getirilen Öksüz, evli ve üç çocuk babasıdır.

Halen Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (Timav) Genel Başkanlığını yapan Ecevit Öksüz’ün, Milli İrade Platformu, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Sivil Dayanışma Platformu, Eğitime Destek Platformu, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Konya Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, Konya Reklamcılar Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşları ve Platformlarına üyeliği ve bazılarında aktif görevleri bulunmaktadır.