Beslenme

Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimiz, idari ve akademik personelimiz sağlıklı ve lezzetli yemek yeme olanaklarına sahiptirler. Üniversitemiz bünyesinde günlük 5.000 kişilik dört çeşit yemek verilmektedir. Bunun dışında yerleşkelerimizin ortak alanlarındaki kantinlerimiz de beslenme ihtiyacını karşılayan ünitelerimizdendir. Beslenme hizmetlerimiz Üniversitemizin Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığınca yürütülmektedir. 

Üniversitemiz Ereğli Yerleşkesi, Seydişehir Yerleşkesi, Ahmet Keleşoğlu Yerleşkesi, Köyceğiz Yerleşkesi, Meram Sağlık Yerleşkesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi bünyelerinde toplam 13 adet kantin alanı öğrencilerimize hizmet sunmaktadır.


Yemek hizmetinden faydalanmak isteyen öğrencilerimiz;

Yemekhanelerimizde kart sistemi uygulanmaktadır. 
Öğrenci Kimlik Kartları teslim alınana kadar ELKART ile dolum yapılacaktır. Bu işlem yemekhanelerdeki kart dolum görevlisi aracılığıyla yada varsa yemekhane kart dolum cihazları (KİOS) ile gerçekleştirebilir.
Kart dolum işlemi esnasında hangi gün ve öğünlerde (Öğle yada Akşam) yemek yenilmek istendiği belirtilmelidir.
Öğün planlamasının etkin ve verimli olarak yapılabilmesi için dolum yapılan hafta değil bir sonraki hafta yemek yenilebilmektedir.
Kart dolumları hafta içi Cuma günleri hariç yapılabilmektedir.