Satın Alınan Veritabanları

 

!!! Veri Tabanlarına Erişim İçin İsmine Tıklayınız !!!

Clinical Key

Elsevier'e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer  almaktadır. Elsevier kitaplarının %95’inden fazlası Elsevier Clinical Key    kapsamı  içinde bulunmaktadır. Clinical Key, cevap verme hızınızı  maksimize etmek icin  tasarlanmıstır. 1150’den fazla kitap, 600’den fazla  dergi ve 9000’den fazla cerrahi  ve tıbbi mudahale videosu, uygulama  rehberleri, hastaları egitici brosurler ve  MEDLINE’ın tamamını içerir. Tüm  tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar.  Kanıta dayalı en guncel  cevapları sunar.

Sage

Sage Veritabanı beşeri bilimler, sosyal bilimler, tıp, ticaret, bilim ve teknoloji, iletişim, eğitim, yönetim ve organizasyon, malzeme bilimi, kriminoloji, hemşirelik ve sağlık bilimleri, siyaset, politika, psikoloji, sosyoloji, kentsel araştırmalar ve şehir planlama gibi konularda 730 hakemli dergiye tam metin erişim olanağı sunmaktadır. İçeriğin erişim yılı 1999’a kadar uzanır.

SOBİAD

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 826 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
Sobiad'da;
*  826 adet dergi bulunmaktadır.
*  220,492 adet makale bulunmaktadır.
*  5,047,777 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
Hangi özellikler mevcuttur?
Sobiad Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Atıfta ara,İçerikte ara olmak üzere 2 farklı arama seçeneği mevcuttur.
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.

 

Sobiad kullanım kılavuzu için tıklayınız...

Türkiye Atıf Dizini

Türkiyede yayınlanan sağlık bilimleri  konusundaki 351 derginin makalelerine 2008'den günümüze tam metin erişim sağlamaktadır.

 

 

Bilgi ve iletişim:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Tel: 0332 323 82 20

e-posta: kutuphane@konya.edu.tr