TR | EN

Satın Alınan Veritabanları

 

LEXPERA

LEXPERA hem kapsamlı içeriği hem de bilgi işleme teknolojisi ile hukuk uygulayıcılarına yenilikçi çözümler sunan bir sistemdir. Mevzuat, içtihat, hukuk kitapları, makaleler, tezler, dilekçe ve sözleşme örneklerinden oluşan kapsamlı içeriğimizin yanında, LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir.Ayrıca Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobilerişim imkânı ile LEXPERA hukuk birimlerinin iş verimliliğini artırmakta ve ciddi ölçüde zaman/emek tasarrufu yapmasını mümkün kılan veritabanıdır.

Erişim için: tıklayınız...

SAGE

Sage Veritabanı beşeri bilimler, sosyal bilimler, tıp, ticaret, bilim ve teknoloji, iletişim, eğitim, yönetim ve organizasyon, malzeme bilimi, kriminoloji, hemşirelik ve sağlık bilimleri, siyaset, politika, psikoloji, sosyoloji, kentsel araştırmalar ve şehir planlama gibi konularda 730 hakemli dergiye tam metin erişim olanağı sunmaktadır. İçeriğin erişim yılı 1999’a kadar uzanır.

Erişim için: tıklayınız...

SOBİAD

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 826 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
 
Sobiad'da;
*  826 adet dergi bulunmaktadır.
*  220,492 adet makale bulunmaktadır.
*  5,047,777 adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
 
Hangi özellikler mevcuttur?
 
Sobiad Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Atıfta ara,İçerikte ara olmak üzere 2 farklı arama seçeneği mevcuttur.
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.

Erişim için: tıklayınız...

Sobiad kullanım kılavuzu için: tıklayınız...

TÜRKİYE ATIF DİZİNİ

Türkiyede yayınlanan sağlık bilimleri  konusundaki 351 derginin makalelerine 2008'den günümüze tam metin erişim sağlamaktadır.

Türkiye Atıf Dizini kullanım kılavuzu için tıklayınız...

UpToDate Advanced

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 6500’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 10.500’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanmasi ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

UpToDate® Advanced™, klinik kararlara yönelik hasta odaklı bir yaklaşım sunarak, tedavi farklılıklarının azaltılmasına, ve tedavi aşamasında hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

UpToDate Advanced ile, klinisyenler; UpToDate® Pathways ve Lab Interpretation™ uygulamalarını, uygun tarama, tanısal test, tedavi ve yatan hastanın desteklenmesi amacıyla, farklı temas noktalarında

kullanabilmekte, Pathways ve Lab Interpretation yaygın tıbbi durumlara ve tedavi farklılıkları gösteren tıbbi durumlara da hitap etmektedir.

MOBIL /UZAKTAN ERISIM

UpToDate klinik karar destek sistemine uzaktan erisim (ev/ofis/cep telefonlarinizdan, mobil cihazlardan ) saglamak uzere erisim detaylariniz ve ozet bilgiler asagida yer almaktadir:

UpToDate Mobil Erişim

Kayıt işlemi:

1. UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.
3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

Kisisel hesabiniza 90 gunde bir kez kurum bilgisayarlarindan www.uptodate.com/online adresi uzerinden Log In/Giris yapmak gerekmektedir. Yapilan her girisden sonra erisim suresi otomatik olarak 90 gun uzamaktadir.

UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlariniza indirerek kullanabilirsiniz. 

iPhone/iPad mobil cihazlarina aplikasyon indirmek icin App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratiniz. 

Android tabanli mobil cihazlar icin Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

 


Bilgi ve İletişim:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
T: 0332 320 52 58/8401-8402-8403 
M: kutuphane@erbakan.edu.tr