Üniversitemiz Engelsiz Üniversite Ödüllerine Aday Olmaya Hak Kazandı

18.05.2018
Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi

Engelsiz Üniversite Ödülleri Yükseköğretim Kurulunda (YÖK) düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Üniversitemiz de 12 programı ile mekanda erişilebilirlik (turuncu bayrak), eğitimde erişilebilirlik (yeşil bayrak) ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişilebilirlik (mavi bayrak) ödüllerine aday olmaya hak kazandı.

Üniversitemizden Fen Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Turizm Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Meram Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü 2019 yılı için turuncu, yeşil ve mavi bayrak ödüllerine aday oldu.

Ödüle Aday Olma Üniversitemizin Engellilerin Erişilebilirliğindeki Başarısını Gösteriyor

Pek çok kriterde yapılan değerlendirmeler neticesinde Üniversitemizin 12 programının 3 kategoride ödüle aday olmaya hak kazanması üniversitenin engellilerin erişilebilirliği konusundaki başarısını gösteriyor.

Engelsiz Üniversite Ödüllerinin gerçekleştirilen törenle dağıtılmasının ardından “Engelsiz Eğitimde Mevcut Durum”, “Farklı Engel Gruplarında Engelsiz Eğitim” ve “İyi Uygulama Örnekleri ve Engelsiz Sağlık” başlıklı üç ayrı panel oturumlarına geçildi.

Rektör Şeker “Farklı Engel Gruplarında Engelsiz Eğitim” Panelinin Moderatörlüğünü Yaptı

Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in moderatörlüğünde düzenlenen “Farklı Engel Gruplarında Engelsiz Eğitim” başlıklı panelde Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden Doç. Dr. Macid Ayhan Melekoğlu “Öğrenme Güçlüğü Olanlarda Engelsiz Eğitim”, Üniversitemizin de paydaşı olduğu SOBE’nin Eğitim Direktörü Prof. Dr. Binyamin Birkan “Otizm Spektrum Bozukluğunda Engelsiz Eğitim” ve Gazi Üniversitesinden Doç. Dr. Banu Arslantekin ise “Duyusal Yetersizlikte Engelsiz Eğitim” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Paylaş