Üniversitemiz 5 Bin Mezunu Yeni Yaşamlarına Uğurladı

16.07.2019

Üniversitemiz 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezunlarını verdi.

Üniversite olarak bu yıl içerisinde yaklaşık 5 bin öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunun yaşandığını kaydeden Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu, mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar diledi. Zorlu, mezun öğrencilerle de yakından ilgilenildiğini ve onların her konuda yanlarında olmaya gayret edildiğini belirtti.

2012 yılından beri yaklaşık 25 bin öğrenci mezun edildiğini söyleyen Rektör Zorlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi mezunu gençlerin; ülkemizin her alanında çok değerli katkılar sunacaklarına inandığını belirtti.

Bu sene mezun olan gençlere başarı dileklerini yineleyen Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, gençlere her daim kendilerini geliştirmeleri ve yaşam boyu öğrenmeye açık olmaları konusunda tavsiyede bulundu.

Zorlu; “Okul bitip de iş hayatına başladığınızda vicdanın, ahlak ve merhametin en önemlisi de adaletin hâkim olduğu bir çalışma biçimine sahip olmanız ve öyle bir dünya inşa edene kadar çalışmanız gerekliliğini hatırlatmak istiyorum. Hem kendi geleceğiniz için hem de yeni nesiller için, sizlerin başarı sayılarınızı artıracağınıza, zaferlerinizin çerçevesini genişleteceğinize, ülkemizi daha iyi noktalara getireceğinize gönülden inanıyorum” dedi.

Hedefimiz İşinin Ehli Mezunlar Yetiştirmek

Rektör Zorlu yaptığı açıklamada, Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak özel sektörle yürütülen iş birliklerine de değindi.

Sanayi kuruluşları ile yaptıkları istişare ve değerlendirmelerin neticesinde daha nitelikli, işinin ehli mezunlar yetiştirebilmek için mühendislik fakültelerinin müfredatında değişiklikler yaptıklarını aktaran Zorlu, “Gelişen teknolojiyle paralel olarak sürekli kendini yenileyen sanayi sektörüyle yürüttüğümüz iş birliği çalışmalarımızın odağında mühendis kadrolarımızın yeni gelişmelere adapte olması ve yeteneklerinin artırılması bulunuyor. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda mühendislik fakültelerimizin müfredatını güncelleyerek iş yaşamına atıldıklarında güncel uygulamalara hakim ve uzman bir mezun profili meydana getirmeye gayret ediyoruz. Bir taraftan da özel sektörün mühendis kadrolarının daha nitelikli hale gelmesini desteklemek amacı ile yüksek lisans ve doktora programlarımızı açtık. Şimdilik bu programlarımıza Ar-Ge, üretim ve imalat sektörü çalışanları katılabiliyor. Özel sektörle yürüttüğümüz çalışmaların yelpazesini genişleterek sanayi sektöründe olduğu gibi farklı sektörlere yönelik müfredat güncellemelerimizi sürdürecek ve yine farklı alanlarda özel sektör çalışanlarına yönelik lisans üstü eğitim programlarımızı artırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Paylaş