Üniversitemiz KONDİL İftarında 35 ülkeden 200 Öğrenci Bir Araya Geldi
02.06.2018

ÜniversitemizTürkçe Öğretim Merkezi (KONDİL) tarafından düzenlenen iftar programına yaklaşık 35 ülkeden 200 civarında öğrenci katıldı.

Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen programa Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Tahir Yüksek, Prof. Dr. Önder Kutlu ve Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, KONDİL Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık, Özbekistan Uluslararası Altın Miras Vakfı ve Özbekistan Karşı Devlet Üniversitesinden bir heyet ile akademisyenler ve davetliler iştirak etti.

İftar programında konuşan KONDİL Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık, "Ramazanlar insanların kaynaştığı zaman dilimidir. Bize burada bu imkânı tanıyan Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker'e teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise, "Bugün aramızda Özbekistan'dan misafir heyetimiz var, kendilerine 'Konya'ya hoş geldiniz' diyorum. Bu Ramazan gününde onlarla aynı sofrayı paylaşmak bizim için büyük bir mutluluk oldu. Kendilerinden Özbekistan'daki kardeşlerimize selam götürmelerini istirham ediyorum. Bu ziyaretin iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin daha üst seviyeye çıkmasına vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

Rektör Şeker, Ramazan ayının paylaşma ve dayanışma ayı olduğunu söyleyerek, "Her günümüzün Ramazan günü gibi olmasını diliyorum. Allah nice Ramazanlarda sağlık, afiyet içerisinde bizleri buluştursun. Müslüman aleminin Ramazan ayı ve bayramının huzur ve mutluluk ile geçmesi temennisiyle iftara katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum." Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Özbek heyetin hediye ettiği Özbekler tarafından özel kişilere giydirilen çapanı giydi. Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker'de Uluslararası Altın Miras Vakfı Ankara Bölüm Başkanı Süleyman Merdanoğlu'na porselen tabak takdim etti.