Library and Documentation Department B.

Abone Veritabanları

Satın Alınan Veritabanları


LEHÇEDİZ
LEHÇEDİZ Sözlüğü, Türk Edebiyatının tüm tarihsel ve çağdaş metinleri; Türk Dünyası Edebiyatlarının önemli metinleri üzerinde veriler sunan kapsamlı bir veri tabanıdır. İçerisinde yer alan tüm metinlerin her bir sözcük ve sözcük grupları ayrı ayrı anlamlandırılmış ve gruplandırılmıştır.
Artık kalın sözlükleri taşımadan; bilimsel araştırmalar için binlerce sayfa çevirmeden saniyeler araştırmalar sonuçlandırılmaktadır. Sadece internet erişimi olan bir sistem  ile bilimsel bir kitap veya makale için binlerce veri elde edilebilmektedir. Tarih ,Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe, Çağdaş Türk Lehçeleri, Kütüphanecilik vb. bölümler ve metinler üzerinde araştırma ihtiyacı olan tüm bölümler için ideal ve TEK kaynaktır.
Erişim Linki için: tıklayınız... 
Kullanım kılavuzu için: tıklayınız...FX, para, hisse, tahvil, metal, enerji ve tarım piyasaları ile ilgili eşzamanlı ve geçmişe dönük fiyat bilgisi, haber, rapor, analiz ve tahminlerini içeren Thomson Reuters EIKON ve dünyanın en geniş kapsamlı, en güvenilir makroekonomik veri tabanı ve anlık piyasa verilerine ulaşabileceğiniz Thomson Reuters Datastream servis paketi ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 
Bu servis kapsamında erişebileceğiniz belli başlı datalar aşağıdaki gibidir:
 • Anlık ve geçmişe dönük olarak forex, bono, CDS, commodity ve enerji piyasalarına erişim
 • Türkiye ile ilgili ekonomik, gündem, politik, sektörel ve şirket haberleri ile önemli dünya haberleri
 • Dünyanın en geniş makroekonomik veri tabanına erişim (geçmişe donuk olarak en kapsamlı veri tabanı)
 • Makroekonomik tahminlerle ilgili uluslararası tahmin verilerine erişim
 • Şirketlerle ilgili bilanço, rasyo, nakit akisim gibi verilerine erişim
 • Şirketleri ve ülkeleri ekonomik bazda kıyaslamaya elverişli modellere erişim
 • Anlık olarak Reuters haberlerine erişim
 • Reuters’ın gerçekleştirdiği makroekonomik anketlere erişim
 • Bütün bu verilerin Excel dosyasına aktarımı gibi
Sağlayacağı belli başlı faydalar
 • Öğretim Görevlilerinizin akademik araştırmalarında ihtiyaç duyduğu finansal verilere erişim sağlamak
 • Öğrencilerinizi “Thomson Reuters” terminallerine ve kullanımına aşina kılmak
 • Araştırma yapan lisansüstü ve/veya doktora öğrencilerinizin ihtiyaç duydukları finansal verilere erişimini sağlamak
 • Öğrencilerinizin öz geçmişlerine ekleyebileceği ve finansal kuruluşlarda iş başvuruları sırasında onlar için öncelik yaratacak “Thomson Reuters” terminali kullanabilme yetisi kazandırmak
 • Üniversite dışı kuruluşlara ve/veya şirketlere sağlayabileceğiniz araştırmalar için çok önemli bir kaynak yaratmak ve araştırmalarınızı bu verilerle güvenilir kılmak
 • Derslerinizde finansal konuları teoriden pratiğe taşıyabilmek
 • Fakültenizi yeni çağ ve teknolojinin sunduğu imkanlarla buluşturabilmek
 • Anlık finansal verilere erişim sayesinde, eğitiminizi piyasanın gereklilikleri ile paralel tutabilmek
Erişim için: tıklayınız...

Bookcites, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır.

Bookcites’da;

*  350 + yayınevi bulunmaktadır.
*  35.000 +  Yayınevi kitabı bulunmaktadır.
*  2200 +  Tam metin bildiri kitabı bulunmaktadır.
* 90.000 + Tam metin bildirisi bulunmaktadır.
* 4 Milyon + atıf bulunmaktadır.
*  yayınevi , kitap ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

Hangi özellikler mevcuttur?

Bookcites Atıf Dizini, en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:

*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.

*  Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgiler arama sonucundan kitaba tıklanarak erişilebilir, kaynakçaları indirilebilir.

*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.

* Kurumsal kullanım sayısı ve kitap indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.

*  https://bookcites.com/ mobil cihaz uyumlu bir hizmettir.

*  Kurum dışı erişim olanakları sağlanmaktadır.
Erişim için: tıklayınız...


World eBook Library; akademik araştırmalara yardımcı elektronik kitap ve elektronik belgelerin sunulduğu dünyanın en büyük elektronik kütüphanelerinden biridir. Tüm alanlardan 4,000.000’den fazla akademik belgeye tam metin erişim sağlar. Yenilenen arayüzü ile kullanımı çok daha kolay ve pratiktir. Tüm detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

. PDF formatında sınırsız kullanım ve indirme imkanı
 • Her dilde ve her konu başlığında binlerce kitap
 • Eşsiz bir birincil kaynak ve nadir eser koleksiyonu
 • Dünyanın en büyük elektronik kütüphanesi
(Multidisipliner ve 4.000.000 ‘den fazla doküman!)
 • Tüm alanları kapsar
 • 1000 yılı kapsayan bir koleksiyon
 • 200+ dilde kitap ve doküman içerir
  • 1.900.000 + ekitap (pdf)
  • 1.6 milyon Ansiklopedi makalesi
  • 500.000 üzerinde çeşitli dokümanlar (pdf)
  • 145.503 dergi (pdf)
  • 11.158 gazete (pdf)
  • 5791 sesli kitap (mp4)
  • 5318 eğitim videosu
  • 15,126 ciltlenmemiş nota
Erişim için: tıklayınız...

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1400+ derginin indekslendiği, atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
 
Sobiad'da;
*  1400+ adet dergi bulunmaktadır.
*  400.000+ adet makale bulunmaktadır.
*  10 Milyon+ adet atıf bulunmaktadır.
*  dergi, makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
 
Hangi özellikler mevcuttur?
 
Sobiad Atıf Dizini, en basit ara yüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
*  Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
*  Her makale için yazar, özet, sayı, yıl, tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
*  Bulunan sonuçlar kolayca yazdırılabilir, yazdırma öncesi düzenlenebilir.
* Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.
*  https://atif.sobiad.com/ mobil cihaz uyumlu bir hizmettir.
Erişim için: tıklayınız...
Kullanım kılavuzu için: tıklayınız...


Libdis akademisyen ve araştırmacıların akademik yayın ihtiyaçları için özelleştirilmiş koleksiyonlar sunan bir akademik veri tabanıdır. Belirli alanlarda seçkin tam metin yayınlardan oluşan koleksiyonlar ile araştırmacılarınıza eşsiz akademik kaynaklar sunabilirsiniz. Libdis’de her koleksiyon kendi için de 32 farklı disipline ayrılmış, meta verileri kontrol edilmiş, erişim uçları düzenlenmiş içeriklerden oluşur. Sizleri Libdis’de yer alan koleksiyonları incelemeye davet etmek istiyoruz. İstediğiniz koleksiyonları hemen deneme erişimi açabilir ve deneme erişimi sonrasında detaylı istatistikleri sunabiliriz. Libdis kendi gelişmiş arayüzü ile hizmet verdiği gibi, kurumunuz da yer alan Piri Keşif Aracı ile (abonelik durumunda) bütünleşmiş çalışmaktadır.
Erişim için: tıklayınız...
Kullanım kılavuzu için: tıklayınız...


Piri, arama odaklı kurumsal olarak özelleşmiş bir keşif aracıdır. Piri, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için araştırılan konu hakkında birçok veri tabanını tarayarak sonuçları analiz eder ve listeler. Yapay zekâ destekli modern arama algoritmaları ile ilgili içerikleri bulmayı amaçlar. Kurumumuzun abone olduğu veri tabanları ile birlikte geniş açık erişim içeriği sayesinde kullanıcılarımız tüm ihtiyaçlarını karşılar ve kullanıcı dostu ekranları ile araştırmaya teşvik eder.

Piri Keşif Aracı sadece dijital veri tabanları ile değil kütüphane kataloğumuz ile de entegredir ve kütüphanemizdeki basılı yayınların da sonuçlarını gösterir.

Piri Keşif Aracı ile ilginizi çeken yayınları listenize ekleyip daha sonra tekrar görüntüleyebilir ve kendi çalışma alanınızı yaratabilirsiniz. Yararlandığınız yayınlara kolayca atıf verebilir, hızlıca paylaşabilirsiniz. 

Piri Keşif Aracı, YÖK Ulusal Tez Merkezi* ile birlikte binlerce yabancı üniversite de yayınlanmış yüksek lisans ve doktora tezlerini kapsar. Sadece tez arayabileceğiniz bir ekran sayesinde arama kelimesi ile bağlantılı tezlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Piri, her geçen gün popülerliği artan video veri tabanlarını* kapsayan tek keşif aracıdır.

Piri Keşif Aracı;

 • 100 milyondan fazla akademik eser (makale-bildiri-tez vb.),
 • 28 milyon Açık erişim PDF & HTML tam metnini,
 • Gelişmiş arama ile sorgu yapılandırmasını,
 • Kişisel çalışma alanını,
 • Üniversitemize ait basılı yayınlarını kapsar.
Erişim için: tıklayınız...


Akademik TV, farklı öğrenim seviyelerindeki kullanıcılara hitap eden videolar barındıran ve akademi camiasına hizmet etmeyi amaçlamış milli bir video veri tabanıdır. Kullanıcılar sistemde yer alan videoları izleyebileceği gibi sisteme ücretsiz kayıt olup video yüklemesi de yapabilirler. Akademik TV’de, Türkiye’de gerçekleştirilen onlarca akademik sempozyuma ait akademik bildirilerin video sunum halleri yer almaktadır. Yüzlerce konu başlığında yayımlanmış binlerce videoyu bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca eğitmenler tarafından oluşturulmuş, farklı konu başlıklarında yayımlanmış kurslar Akademik TV’de yer almaktadır. Akademik TV tüm akademi camiasına katkı sağlamayı hedefleyen bir veritabanıdır. Bu kapsamda üniversite öğrencileri ve akademisyenler kurumlarının internet ağından giriş yaparak sistemi kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra kurumsal e-posta adresleri ile sisteme kayıt sağladıklarında kurumlarının internet ağına gerek kalmadan da sistemi kullanabilmektedir. Akademik TV kullanım kılavuzunda daha detaylı kullanım bilgisi mevcuttur.

Erişim İçin: tıklayınız...


Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayınlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır.
Asos İndeks kapsamı; Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir
Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca Asos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asos İndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Kullanıcı adı veya şifreye ihtiyaç duymadan kurumunuz ağından Asos İndeks’e sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Kurum dışından Asos İndeks’e
erişebilmek için kurumsal e-posta adresiniz ile sisteme kayıt olabilirsiniz.

Erişim için:
 tıklayınız...

SciVal

SciVal, 12.000'den fazla araştırma kurumunun ve 230 ülke ve bölgenin araştırma performansına hızlı ve kolay erişim sağlar. Eşsiz güç ve esnekliğe sahip kullanıma hazır bir çözüm olan SciVal, araştırma dünyasında gezinmenize ve performansınızı yönlendirmek ve analiz etmek için en uygun planı tasarlamanıza olanak tanır. 
SciVal, hakemli yayınlar için dünyadaki en büyük özet ve atıf veri tabanı olan Scopus'un çıktı ve kullanım verilerini kullanır. SciVal, 1996'dan günümüze, aşağıda sıralanmış Scopus verilerini kullanır:
. 48 Milyon Yayın kaydı               
. 22.000 Dergi           
. 5.000 Yayıncı
Daha fazla bilgi için: tıklayınız...
Erişim için: tıklayınız...

 

InCites Benchmarking & Analytics ve Journal Citation Reports

Incites
Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan,bütünleşik web tabanlı tek akademik platformdur. 
Yeni nesil InCitesWeb of Science’ dan sağlanan sektörün en güvenilir içerik ve ispatlanmış atıf ölçütlerini kullanmaktadır.   
Journal Citation Reports (JCR) 
Eleştirel ve atıf verilerine dayalı dünyanın önde gelen dergilerini değerlendirmek için tarafsız, sistematik ve objektif araçlar sunan, ölçülebilir istatistiki bilgiler içeren kapsamlı bir veritabanıdır. Incites platformunun da bir parçası olan JCR, makalelerin atıf yaptığı referansları derler, araştırma etkinliğini ve dergi ve kategori düzeyindeki etkisini ölçmeye yardımcı olur, atıf yapılan ve atıfta bulunulan dergiler arasındaki ilişkiyi gösterir.
NOT: InCites data setleri oluşturmak, WoS’tan veri kaydetmek gibi işlemler içi kayıt (register) olmak zorunludur. Ayrıca WoS’tan InCites’a geçiş için kullanıcı adı şifre almak egrekmektedir.

Product Name URL to access
InCites - Benchmarking incites.clarivate.com
InCites Journal and Highly Cited Data jcr.clarivate.com
  esi.clarivate.com
JOURNAL CITATION REPORTS - INTERNET jcr.clarivate.com
INCITES ESI ESSENTIAL SCIENCE INDICATORS INTERNET     esi.clarivate.com


Ebook Central

Ebook Central 231.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. 

 • Basit ara yüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla keşif yapmalarına imkan tanır.
 • Kitaplarınızı offline olarak da okumanıza imkan tanımak amacıyla kitapları laptop, desktop, mobil cihazlar (IOS, Android cep telefonları ve tabletler) üzerine indirmenize imkan tanır.
 • Sahip olacağınız kişisel kitaplık sayesinde istediğiniz kitapları üzerlerinde aldığınız notlar ve vurgulamalar ile birlikte klasörler içinde saklamanıza imkan tanır. Bu klasörleri arkadaşlarınıza email yoluyla iletmenizi mümkün kılar. Bir bakıma araştırmanızın arşivi görevini görür.
 • Kitap üzerinden herhangi bir bölümü kopyalamak istediğinizde otomatik olarak atıf bilgisini de bölüm sonuna ekler. Böylece istediğiniz platforma kopyala/yapıştır seçeneği ile aktarmanıza imkan tanır. 
 • Platformun ara yüzü Türkçe olarak kullanılmaya uygundur.

Erişim Linki: tıklayınız...
Türkçe Libguide Linki: tıklayınız...
İngilizce Libguide Linki: tıklayınız...
Kullanım kılavuzu için: tıklayınız...

Ebook Super Collection

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 500.000’den fazla e-kitaba erişim sağlar. Tam metin e-kitap veri tabanıdır. İçerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

Öne çıkan konular:
 • Coğrafya
 • Dil ve Edebiyat
 • Din Bilimleri
 • Eğitim
 • Ekonomi ve Finans
 • Felsefe
 • Fen Bilimleri
 • Güzel Sanatlar
 • Hukuk
 • İletişim ve Medya
 • İşletme ve Yönetim
 • Matematik
 • Mühendislik ve Mimarlık
 • Psikoloji
 • Siyasi Bilimler
 • Sosyal Bilimler
 • Spor Bilimleri
 • Tarih
 • Teknoloji
 • Tıp
 • Ve diğer tüm akademik alanlalar
Erişim için: tıklayınız...

HiperKitap

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400’den fazla yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Not: Hiperkitap uygulamasını; Google Play Store veya App Store'den indirdikten sonra Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızdan ve birim kütüphanelerimizden temin edebileceğiniz kart ve şifresiyle kayıt oluşturabilir ve sonrasında sınırsız bir şekilde kurum içinden ve dışından rahatça kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar için “Adobe Digital Editions” programını kurmanız gerekmektedir. Detaylı bilgiye kullanım kılavuzundan erişebilirsiniz.

Hiperkitap kullanma kılavuzu için: tıklayınız...

Konu dağılımı için: tıklayınız...

Ebscohost Erişimi için: tıklayınız...

Erişim için: tıklayınız...

ScienceDirect eKitap

Elsevier, bilim, sağlık ve teknoloji profesyonellerinin performansını artıran, daha iyi kararlar vermeleri, daha iyi bakım sunmaları ve bazen de bilgi ve insani ilerlemenin sınırlarını ilerleten çığır açan keşifler yapmalarını sağlayan, dünya lideri bir bilgi çözümleri sağlayıcısıdır. Elsevier, ScienceDirect, Scopus, Elsevier Araştırma İstihbaratı ve ClinicalKey arasında web tabanlı, dijital çözümler sunar ve Lancet ve Cell dahil olmak üzere 2.500'den fazla dergi ve bir dizi ikonik referans çalışması da dahil olmak üzere 37.000'den fazla kitap yayınlar. Elsevier, endüstrilerdeki profesyonel ve ticari müşteriler için dünya lideri bir bilgi ve analiz sağlayıcısı olan RELX Group'un bir parçasıdır.
Erişim için: tıklayınız...SciFinder Veri Tabanı

SciFinder özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır. SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır. 

Kayıt için tıklayınız...
Erişim için tıklayınız...


 

Legal Online Veri Tabanı

Legal Online Veri Tabanımız “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.
Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları 
(470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir 
aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.
Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (43.000 +)
 (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.700+) ,
 dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.
Online Kütüphane erişimi için tıklayınız
Legalbank erişimi için tıklayınız

LEXPERA

LEXPERA hem kapsamlı içeriği hem de bilgi işleme teknolojisi ile hukuk uygulayıcılarına yenilikçi çözümler sunan bir sistemdir. Mevzuat, içtihat, hukuk kitapları, makaleler, tezler, dilekçe ve sözleşme örneklerinden oluşan kapsamlı içeriğimizin yanında, LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir.Ayrıca Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobilerişim imkânı ile LEXPERA hukuk birimlerinin iş verimliliğini artırmakta ve ciddi ölçüde zaman/emek tasarrufu yapmasını mümkün kılan veritabanıdır.

Erişim için: tıklayınız...

SAGE Premier

SAGE Premier, birçok alanda sağladığı bilgiler ışığında öncü olan SAGE yayınevi tarafından 50 yılı aşkın bir süredir sosyal bilimler alanları ağırlıklı olmak üzere hizmete sunulmuş bir e-dergi paketi koleksiyonudur. İçerisinde sosyal bilimler disiplinlerinin yanı sıra fen bilimleri disiplinleri de bulunmaktadır. SAGE Journals içerisinde yayınlanan dergilerin içerikleri üstün kaliteyi içinde barındırmaktadır. Sürekli güncellenen ve genişleyen içeriğinde İşletme, Siyaset, Psikoloji, Sosyoloji, Dil Bilimleri, İletişim gibi alt başlıkların yanı sıra Tıp, Mühendislik, Hemşirelik ve benzeri birçok alan bulunur ve güncel olarak 1116 tam metin e-dergi mevcuttur. Dergi listesi ektedir.

Erişim için: tıklayınız...
Dergi Listesi için: tıklayınız...

Turcademy 

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi’ne ait 5.800’den fazla Türkçe kitap elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

Erişim için: tıklayınız...

Bilgi ve İletişim:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
T: 0332 320 52 58/8401-8402-8403 
M: [email protected]