Diş Hekimliği Fakültesi

Hakkında

Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2012 yılında kurulmuş kamuya ait bir fakültedir. Fakülte 2012-2013 eğitim ve öğretim döneminde toplam 60 öğrenci ile lisans eğitimine başlamıştır. İlk mezunlarını 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda vermiştir. Beş yıllık bir eğitim ve öğretim programını içeren diş hekimliği eğitiminin ilk 3 yıllık müfredatı temel tıp bilimleri, teorik ve pratik diş hekimliği meslek derslerinden oluşmaktadır. 4. ve 5. sınıflarda bunlara ilave olarak hasta üzerinde klinik eğitim ve uygulamalı dersleri içermektedir.

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Pedodonti, Endodonti, Ortodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi, Restoratif Diş Tedavisi olmak üzere 8 anabilim dalında klinik bilimlere ait dersler ve uygulama eğitimi alanlarında yetkin, çağdaş bilgi ve beceri sahibi, araştırmacı, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadro ile verilmektedir.

Preklinik ve simülasyon laboratuvarlarımız, son teknolojik gelişmelere uygun tasarlanmış olup, öğrencilerimizin aynı anda çağdaş bir klinik öncesi eğitim görmesine olanak sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz, eğitmen masasında bulunan kamera aracılığıyla, hocalarının pratik uygulamalarını kişisel monitörlerinden eş zamanlı olarak izleyebilmektedirler. Simülasyon laboratuvarımızda bulunan kişisel modern fantom ünitelerinde, diş hekimliğinin farklı branşlarında klinik öncesi pratik eğitimlerini tamamlayarak ve öğretim üyelerinin denetiminde klinikte hasta tedavi edecek bilgi ve beceriyi kazanmaktadırlar. Fakültemiz çağdaş klinik eğitimi için diş ünitleri, radyolojik görüntüleme cihazları, her branşa özgün dental aletler ve malzemeler açısından en üstün teknolojik donanıma sahiptir. Öğrencilerimiz son teknoloji ile donatılmış fakültemizde klinik eğitimlerini alarak, güncel bilgi ve deneyime sahip en son teknolojiyi kullanabilen diş hekimleri olarak ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde görev alabileceklerdir.

Fakültemizde lisans eğitimin yanı sıra uzmanlık ve doktora eğitimleri de verilmektedir. Konya sosyo-entellektüel olarak gelişmiş, güvenli, yaşanması kolay ve ekonomik bir şehirdir. Necmettin Erbakan Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi şehir merkezinde bulunması nedeni ile kolay ulaşılabilir ve öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri açısından da mükemmel bir konumdadır.

Fakültemizden mezun olan öğrenciler ezber temelli olmayan ve kanıta dayalı bir eğitim sistemi ile mesleki tüm yeniliklere hakim, yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlayacaklardır. Amacımız, öğrenme odaklı çalışma alışkanlığı kazanmış ve insani değerlerle donanmış bilgili ve yetenekli diş hekimleri yetiştirmektir.