Diş Hekimliği Fakültesi

Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir

1980 yılında Karaman’da doğdu.İlk, orta ve lise eğitimlerini Ayrancı ilkokulu, Karaman Bifa Ortaokulu ve Karaman Süper Lise okulların da tamamladı. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. 2008 yılında doktora eğitimini tamamlayıp 2009 yılında Yardımcı Doçent olarak Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde göreve başladı. 2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne atandı.  2012-2014 yılları arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu.2013 yılında Doçentlik unvanını aldı. 2018 yılında Profesör oldu ve 2019 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı olarak atandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanlığı, Etik Kurul üyeliği, Hasta hakları birim sorumluğu, Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Yönetim Kurulu ve Senato görevlerini aktif olarak devam ettirmektedir.

60’a yakın ulusal ve uluslararası makale yanında bilimsel kongrelerde sunulmuş 50’den fazla bildirisi mevcuttur. Türk Prostodonti Derneği, Türk Diş Hekimleri birliği gibi mesleki alandaki derneklerin üyesidir.İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.